Hangi Ürünü Tercih Etmelisiniz?

1. Elektriklenme

Böyle bir problemi yaşamamak için her şeyden önce saçlarımızı nasıl yıkadığımız çok önemlidir. Toplumumuzda genel bir yargı olan "ne kadar çok köpürürse, o kadar temiz olur" fikri maalesef yapılan en sık ve en önemli hatadır. Öncelikli olarak saçlarınızı saç karakterinize uygun olan bir şampuan ile ve hergün yıkıyorsanız sadece bir kez ya da gün aşırı yıkıyorsanız iki kez yıkamanız yeterlidir. Ancak bu noktada profesyonel ürünlerin önemi de ortaya çıkmaktadır. Profesyonel ürünler kıvam olarak yoğun ve konsantre ürünler olduğundan az bir miktar ürün kullanmak yeterli gelecektir. Unutmayın! Ne kadar fazla ürün ve ne kadar fazla köpük size bir o kadar elektrik olarak geri dönecektir.Saçınızı kuruttuktan sonra bu elektriklenmeyi nasıl yok edebileceğiniz ise tamamen yine profesyonel ürünlerin desteği ile olacaktır. Saç yapınıza uygun durulanmayan bir ürün desteği bunu ortadan kaldırabilirsiniz. 

Argan Yağlı Saç Serumuİşte bu sorunlardan kurtulmanız için size tavsiye edebileceğimiz bir kaç ürün ve özellikleri şöyledir;

 

GKhair Professional SERUM

İçeriğindeki argan yağı ile saçlarınıza pürüzsüzlük ve parlaklık sağlarken, juvexin ile saçlarınızda yeni bir kalkan oluşmasını sağlar. Transparan yapısı sayesinde saçta varlığını (ağırlığını) hissettirmeden saçlarınızın elektriklenmesine engel olur. Her saç tipine uygun olan bu ürün ayrıca saçlarınızın kırılmadan uzamasında sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

GKhair Professional Serum hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

Durulanmayan Saç SpreyiGKhair Professional Leave-in Spray

İnce telli, normal ve yağlı saçlara hitap eden bu ürünümüz su bazlı ve sprey halinde kullanımı sayesinde saçlarının hacmini kaybetmeden, elektriklenmeyi engellemek isteyenlerin vazgeçilmez ürünü olacaktır. İnce telli saçların en büyük sorunu olan elektriklenme ve hacim kaybı bu ürün sayesinde tarih oluyor. Ayrıca içeriğindeki juvexin ile saçlarınızın yeniden yapılanmasına yardımcı olacak ve saçlarınızın kolay taranmasının sağlayacaktır. "Saçlarım ince telli, çok elektrikleniyor ve sürekli dolaşıyor…" derdine son! 

GKhair Professional Leave-in Spray hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

2.Kuruluk

 Kuru saç problemi yıllardır süregelen bir problem olmakla birlikte, durulanmayan ürün kullanımı olmadan önüne geçilmesi pek de mümkün olmamaktadır. Saçlarımızı da aynı cildimiz gibi düşünmeliyiz. Nasıl her yüzünüzü yıkadığınızda krem ihtiyacı hissediyorsak, kuru saçlara sahipsek onlara da aynı bakımı ve özeni göstermemiz gerekiyor. Saçlardaki protein eksikliği sebebiyle ileri gelen bu sorunu yoğun protein içeren bakım ürünleri ile yok edebiliriz. Kuru saçlar kırık aynalar gibi ışığı yansıtmazlar çünkü saç kapakları dışa doğru açıktır. Ancak sağlıklı bir saç zincirinde kapaklar kapalı ve pürüzsüz olmalıdır. Kuruluk problemi genelde kalın telli, kıvırcık ve gür saçlarda daha fazla görülür. Saç yoğunluğu ne kadar fazla olursa onu beslemek de bir o kadar zor olmaktadır. Ek olarak şunu unutmamak gerekir ki, kuru saçların esneme payı olmadığından gerilme hareketlerinde normal saçlara oranla çok daha hızlı kopmaktadır. 

Bu sorunları yok etmek için size bir kaç tavsiye de bulunabiliriz;

 

Boya Koruyuculu Şampuan

GKhair Professional Moisturizing Shampoo ve Conditioner

Sağlıklı saç öncelikle doğru teşhis, doğru ürün ve doğru kullanım ile başlar. İlk adım saç karakterinizin ve probleminizin belirlenmesidir. Ardından saç yapınız ve ürün kullanma alışkanlığınız göz önüne alınarak size ve saçınıza en uygun ürün belirlenmelidir. Son olarak ise ürünlerin tavsiye edildiği şekilde kullanılmasıdır. Örneğin "KURU SAÇLAR" probleminiz var ise, işe nemlendirici şampuan ve nemlendirici krem ile başlamalısınız. Bu ürünümüz yoğun nemlendirici özelliğe sahip olmakla birlikte yoğun kıvamı sayesinde ürün kullanımınızı da en az seviyeye çekecektir. Kısacası az miktarlarla çok yoğun neme sahip olabilirsiniz. Ayrıca tüm ürünlerimiz sakinleştirici özelliğe sahip olduğundan saçlarınızın kabarmasını, elektriklenmesini ve tel tel ayrılmasını engelleyecektir.

GKhair Professional Moisturizing Shampoo ve Conditioner hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

Durulanmayan Saç KremiGKhair Professional Leave-in Conditioner

 İçeriğindeki yoğun protein desteği ile saçlarınızı nemlendirirken, juvexin ile de saçlarınızı yeniden yapılandırarak esneklik sağlar. Krem yapısı sayesinde uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Her banyo sonrası yeteri kadar miktar ürünü saça uyguladıktan sonra saçlarınızı bu ürün ile birlikte tarayın. Böylelikle eşit dağılımı sağlamış olacaksınız. Sonrasında istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında deniz ve havuz suyundan tam koruma sağlayacak bu ürün saç bakımınız için yanınızdan ayırmayacağınız bir ürün olacaktır.

GKhair Professional Leave-in Conditioner hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

Derinlemesine Bakım MaskesiGKhair Professional Deep Conditioner

Yoğun nemlendirici özelliğe sahip bu maske bakımımız içeriğindeki juvexin ile aynı zamanda yapılandırıcı bir üründür. Saçınızı içten ve dıştan sararak yumuşaklık, pürüzsüzlük ve inanılmaz parlaklık kazandırır. Haftalık bakım maskesi olarak kullanmanızı tavsiye etiğimiz bu ürünümüzü özellikle boya vb. teknik işlemler ile aynı gün uygulayabilirsiniz. Profesyonel kullanıma daha uygun bir ürün olduğundan %100 performans görmek istiyorsanız, danışman kuaförünüze uygulatınız. Ürünümüz ısı gördüğünde çok daha iyi sonuç vereceğinden sauna vb. yoğun buhar ve sıcaklık olan ortamlarda da uygulayabilirsiniz. Saçın kuruluk oranına göre en fazla haftada iki kere kullanabilirsiniz. Normal saçlarda bu süre iki haftada bir kereye düşürülebilir. İpeksi saçlara kavuşmak bu ürünle hiç de hayal değil!

GKhair Professional Deep Conditioner hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

3.Yağlanma ve Hacimsizlik

Günümüzde birçok kişinin sorunu olan yağlanma ve hacimsizlik ürün kullanımı konusunda da en riskli gruptur. Saç karakterinize uygun olmayan bir ürün kullandığınızda ya da saç kreminizi saç diplerinize getirdiğinizde yağlanma tetiklenir. Ancak bu önüne geçilemeyecek bir sorun değildir. Bazen dipler yağlı, boylar kuru saç tipleri ile de karşılaşıyoruz ama dengeleyici ürünler ile çözülebilecek bir sorundur.

Yağlanma ve hacimsizlik ile ilgili size ürün tavsiyelerimiz şunlardır;

 

Dengeleyici ŞampuanGKhair Professional Balancing Shampoo ve Conditioner

Dengeleyici olarak adlandırdığımız bu ürün, saçınızın daha fazla yağlanmasını engellerken aynı zamanda yağlanma sorununuzu da dengelemektedir. Arındırıcı gruba girmemekle birlikte, saçınızın yağlanmasını tamamen ortadan kaldırmak yerine bu durumu düzenlemektedir. İçeriğindeki Juvexin ile saçlarınızı korumaya alırken, koyu kıvamı sayesinde fazla ürün kullanımına gerek kalmamaktadır. Ayrıca GKhair Professional ailesinin tüm ürünlerinde "Silikon, Paraben ve Sülfat" bulunmamaktadır. Bu sayede saçlarınıza yaptırdığınız özellikle Keratin bakımı, herhangi bir bakım ve boya renginizin saçtan kolayca ayrılmasını engeller.

GKhair Professional Balancing Shampoo ve Conditioner hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

Hacimlendirici SpreyGKhair Professional VolumizeHer

Özellikle ince telli ve hacimsiz saçların olmazsa olmazları arasında yer alabilecek bu ürün, saçlarınıza ekstra hacim sağlamaktadır. İçerdiği juvexin ile hem bir bakım ürünü aynı zamanda şekillendirici grubunda yer almaktadır. Her banyodan sonra ve özellikle fön vb. uygulamalar öncesi kullanılabilir. Sadece saçlarınıza ve özellikle saç diplerine doğru ürünü sıkınız ve havalandırarak kurutunuz. Hem saçlarınızı daha fazla hacim kazanmasını hem de bu hacmin uzun süre saçınızda kalmasını sağlar. Saçta yağlanma ve ağırlık yapmaz. Saçınızın havası sönmesin!

GKhair Professional VolumizeHer hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.


 

4.Kontrolsüz Saçlar ve Hızlı Yıprana Saçlar

Ne yaparsanız yapın bir türlü şekle sokamadığınız ve sürekli kırılan saçlara sahipseniz bunun altındaki nedeni bilmek gerekir. Örneğin, saçlarınızı sürekli nasıl şekillendirdiğiniz (fön, pres, maşa vb.) ve koruyucu ürün kullanıp kullanmadığınız çok önemli bir kıstastır. Sonuç olarak nasıl ne olursa olsun koruyucu ürün kullanma zorunluluğumuz vardır. Saçlarımızın da canlı olduğunu ve onlarında her türlü dış etkenden zarar gördüğünü unutmamak gerekir. Saçlarınıza zarar vermeden şekillendirin!

İşte size birkaç tavsiye;

 

Termal ŞekillendiriciGKhair Professional Thermal StyleHer

Özellikle kış aylarında bir çoğumuz saçlarımızı kurutmadan dışarı çıkmıyoruz. Bu sağlığımız için gerekli ve önemli olmasına rağmen, tedbirini almazsak saçlarınız için ise oldukça yıpratıcı bir etken olmaktadır. Saçlarımızı kuruturken mutlaka fırça ya da tarak yardımı ile hatta pres ve maşa ile şekillendirme yapanlarımız hiç azımsanamayacak bir çoğunlukta. İşte bu kurutma ve şekillendirmeyi yaparken saçlarınızı fırçalama, yüksek ısı vb. dış etkenlerden korumak için bu ürünümüzü her banyo sonrası nemli saçınıza kullanabilirsiniz. Size tarama kolaylığı da sağlayacağından, saçlarınızı dolaşmadan ve kırmadan şekillendirebilirsiniz. Isı ile aktif olan bu ürün saçınızda kalkan oluşturarak koruma sağlar, ayrıca juvexin içeriği ile saçınızda pürüzsüzlük ve yumuşaklık sağlar. Daha parlak ve daha sağlıklı saçlar için saçlarınızı koruma altına almakta geç kalmayın! Acele ediniz!

GKhair Professional Thermal StyleHer hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.